Strona Bursy Szkolnej Nr 3 w Lublinie

W tym roku na drugim miejscu.

W poniedziałek – 4 grudnia 201 roku odbyły się finały halowej piłki nożnej dziewcząt. Tegoroczny udział w turnieju można zaliczyć do udanych, a nasze piłkarki pokazały ducha sportowej rywalizacji.

W fazie grupowej zagrały mecz z Bursą Szkolną Nr 2. Spotkanie było zdominowane przez naszą drużynę. Dziewczęta świetnie radziły sobie na boisku doprowadzając do zdecydowanej przewagi. Mecz zakończył się wynikiem 5:0, a bramki dla naszej drużyny zdobyły: Marcelina Kendzierawska – 3 i po jednej: Diana Smolińska, Angelika Stępień.

W półfinale naszymi przeciwniczkami była drużyna z Bursy Szkolnej Nr 6. W pierwszej połowie gra układała się nam zdecydowanie lepiej, mimo że bramki nie padały, ale to my nadawałyśmy ton. W drugiej ciężar gry był zdecydowanie przesunięty do środka. Z kilu opresji obroniła nas nasza bramkarka, ale to my zdobyłyśmy upragnionego gola i  stosunkiem 1:0 wygrałyśmy spotkanie. Autorką zwycięskiej bramki była Diana Smolińska.

Finał okazał się powtórką z ubiegłego roku, ponownie spotkałyśmy się z zawodniczkami Bursy Szkolnej Nr 5. Wiedziałyśmy, że  mecz będzie wymagający i trudny, bowiem w drużynie „piątki” grają trzy piłkarki Górnika Łęczna. Obawy nie stłumiły w nas woli walki, a wręcz przeciwnie, chociaż problemy zdrowotne i kontuzje wykluczyły z turnieju podstawowe zawodniczki, w tym bramkarkę.

Mecz zaczęłyśmy bardzo dobrze i to my zdobyłyśmy pierwszego gola. Rywalki jednak dość szybko wyrównały i praktycznie do końca nie oddały palmy pierwszeństwa. Nam udało się strzelić jeszcze 2 bramki, a reprezentacji Bursy Szkolnej Nr 5 jeszcze 7. Mecz zakończył się wynikiem 8:3. Mimo porażki, dziewczęta walczyły do końca, schodziły z boiska z poczuciem, że na ten moment zrobiły wszystko. W meczu finałowym gole dla nas strzelały: Julka Szymańska, Angelika Stępień, Jagoda Skorek.

Gratulujemy sportowej postawy i dziękujemy .