UKS

"Bursa 3"

SZACHY – XVIII TURNIEJ SPORTOWY

TURNIEJ SPORTOWY BURS I INTERNATÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Dyscyplinaszachy – turniej drużynowy

MiejsceBursa Szkolna Nr 3 w Lublinie, ul. Weteranów 3

 Czas:24.04.2018 r.  (wtorek) od godz. 16:00

 System gryChłopcy i dziewczęta grają w dwóch oddzielnych grupach. W przypadku udziału do 4 drużyn w grupie obowiązuje  system 2-kołowy. 5-6 drużyn w grupie – system 1-kołowy. 7 i więcej drużyn w grupie – system szwajcarski na dystansie 5 rund.

Tempo gry 15 minut na zawodnika na partię.

Obowiązują aktualne przepisy FIDE dla szachów szybkich (które zostaną przypomniane przed rozpoczęciem turnieju przez Sędziego Głównego).

Udział:

Drużyna składa się z 3 zawodników/zawodniczek.

Drużyna zostanie dopuszczona do rozgrywek, jeśli będzie się składała minimum z 2 zawodników/ zawodniczek. W przypadku udziału jedynie 2 zawodników/ zawodniczek walkower można oddać jedynie na 3-ej szachownicy.

Ocena wyników:

O zajętych przez drużynę miejscach w ostatecznej klasyfikacji decydują w kolejności:

  1. Duże punkty meczowe zdobyte przez drużynę (zwycięstwo: 2 pkt, remis: 1 pkt, porażka: 0 pkt)
  2. Małe punkty zdobyte przez poszczególnych zawodników (zwycięstwo: 1 pkt, remis: 0,5 pkt, porażka: 0 pkt)
  3. Wynik na 1-ej szachownicy
  4. Wynik na 2-ej szachownicy
  5. Wynik na 3-ej szachownicy

Sędzia Główny:

Pan Zbigniew Pyda

Do turnieju zostały zgłoszone nastepujące drużyny:

BS5 – 2 drużyny

Internat Pszczela Wola – 2 drużyny

Internat SOSW – 2 drużyny

BS 3 – 2 drużyny

BS 2 – 1 drużyna

BS 6 – 1 drużyna

BS 7 – 1 drużyna

Kategoria dziewcząt

I miejsce – BS3

II miejsce BS5

Kategoria chłopców

I miejsce – Internat Pszczela Wola

II miejsce – Bursa Szkolna Nr 6

III miejsce – Bursa Szkolna Nr 3

IV miejsce – Bursa Szkolna Nr 5

V miejsce – Bursa Szkolna Nr 7

 

 

 

STRZELECTWO – XVIII TURNIEJ SPORTOWY

 

XVIII Turniej Sportowy Burs i Internatów o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego Strzelectwo sportowe

Regulamin zawodów

Miejsce i termin:

  • Strzelnice pneumatyczne w Bursie Szkolnej Nr 3, ul. Weteranów 3
  • 10 kwietnia 2018  roku (wtorek) od godz. 16:40, wg ustalonej kolejności

Obsługa zawodów:

  • Kierownik zawodów – Katarzyna Paśniczek
  • Sekretariat zawodów – Lech Kowalczyk

Sędziowie zawodów:   

  • Przewodniczący komisji klasyfikacyjnej – Dariusz Winiarczyk
  • Sędzia osi 10 m broni krótkiej – Jerzy Kursa
  • Sędzia osi 10 m broni długiej – Marzena Kępa

Konkurencje:

  • Broń długa i krótka cal 4,5mm, odległość 10m
  • Strzelanie, postawa stojąca.
  • Broń długa Kpn 15 FWB-300, kaliber 4,5 mm, odległość 10 m. 5 strzałów próbnych do 1 tarczy i 15 strzałów ocenianych do 3 tarcz  (po 5 strzałów do tarczy) w czasie 15 minut.
  • Broń krótka Ppn 15 HW-40, kaliber 4,5 mm, odległość 10 m. 5 strzałów próbnych do 1 tarczy i 15 strzałów ocenianych do 3 tarcz  (po 5 strzałów do tarczy) w czasie 15minut.
  • Czas każdej serii – 3 min., łączny czas strzelania – 12 min.
  • Broń i amunicję zapewnia organizator.
  • Do zawodów dopuszcza się broń własną wyłącznie typu Kpn FWB-300 lub Ppn HW-40, która powinna być przewożona zgodnie z przepisami i zabezpieczona przez opiekuna drużyny.

Uczestnictwo:  

  • W zawodach biorą udział wychowankowie burs i internatów aktualnie zamieszkujący te placówki, zgłoszeni do zawodów listą potwierdzoną przez dyrektora lub kierownika placówki
  • Placówka może zgłosić dwie drużyny. Każda składa się z 5 zawodników. Dopuszcza się dowolny skład drużyn (w każdej może być dowolna liczba dziewcząt lub chłopców)
  • Wyniki drużyny pierwszej zostaną zaliczone do kategorii dziewcząt
  • Wyniki drużyny drugiej zostaną zaliczone do kategorii chłopców
  • Jeżeli placówka wystawia jedną drużynę to o przynależności do kategorii decyduje skład osobowy (większość dziewcząt lub chłopców)
  • Uwaga! Ci sami zawodnicy nie mogą występować w obydwu drużynach!
  • W zawodach biorą udział pięcioosobowe reprezentacje placówek, z których 3 osoby strzelają Kpn oraz 2 strzelają Ppn.

Klasyfikacja:

  • Drużynowa – o wyniku zespołu decyduje suma punktacji poszczególnych zawodników strzelających z Kpn i Ppn (liczona do generalnej punktacji XVIII Turnieju)
  • Indywidualna – prowadzona zarówno w kategorii: Kpn i Ppn

Inne postanowienia:

  • Obowiązuje strój i obuwie sportowe.
  • Za dyscyplinę drużyny odpowiada opiekun.
  • W sytuacji równej ilości punktów, decyduje ilość „10” , w przypadku równej ilości „10” decyduje wynik ostatniej serii pięciostrzałowej, przedostatniej, pierwszej.
  • Do spraw nieomówionych w ww. regulaminie mają zastosowanie aktualne przepisy PZSS.
  • Wyniki zawodów zostaną ogłoszone po zakończeniu zawodów.
  • Podczas strzelania obowiązują okulary ochronne ( sprzęt zapewnia organizator). Dopuszcza się używanie okularów własnych.

Program zawodów:

  • Od 1640przeprowadzenie zawodów strzeleckich

Kolejność według protokołu losowania z dn. 17.10.2017 r.:

godz. 16:40 – 17:00         Bursa Szkolna Nr 7 (1 drużyna)

godz. 17:00– 17:40          Bursa Szkolna Nr 5 (2 drużyny)

godz. 17:40 – 18:20         Internat PSZCZELA WOLA (2 drużyny)

godz. 18:20– 18:40          Bursa Szkolna Nr 2 (1 drużyna)

godz. 18:40 – 19:20         Bursa Szkolna Nr 3 (2 drużyny)

godz. 19:30 – ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów

 

 

Wyniki strzelectwa sportowego

Placówka Imię i nazwisko   Ilość punktów Uwagi

 

 

Bursa Szkolna Nr 5

Drużyna I

 

Adrian Krupa Kpn 98 Najlepszy strzelec
Andzelika Sawicka Kpn 54  
Julia Bytys Kpn 74  
Kamil Władziewicz Ppn 87  
Jakub Łęcki Ppn 77  
  Razem   390 Miejsce II

 

Bursa Szkolna Nr 5

Drużyna II

Pavlo Khilko Kpn 68  
Sebastian Jurek Kpn 76  
Maciej Wnuk Kpn 50  
Patryk Serwa Ppn 88  
Adam Bielas Ppn 14  
  Razem   296 Miejsce II

 

Internat
Pszczela Wola

Drużyna I

Ekatarina Ivanowa Kpn 46  
Daria Tarakanowa Kpn 58  
Hubert Hutkowski Kpn 47  
Mateusz Sasin Ppn 77  
Kacper Łaskarzewski Ppn 105  
  Razem   333 Miejsce III

 

             Internat                       Pszczela Wola

Drużyna II

Danil Bagachanski Kpn 62  
Rafał Sęk Kpn 42  
Aleksander Karpowicz Kpn 71  
Aleksandra Richter Ppn 7  
Egor Labinov Ppn 60  
  Razem   242 Miejsce IV

 

Bursa Szkolna Nr 2

Drużyna II

Adrian Trzciński Kpn 44  
Gabriela Kałuża Kpn 55  
Piotr Jędrzejewski Kpn 54  
Jakub Woźny Ppn 100  
Damian Flor Ppn 16  
  Razem   269 Miejsce III

Bursa Szkolna Nr 3

Drużyna I

Patrycja Pasztaleniec Kpn 73  
Agata Pęczkowska Kpn 97 Najlepszy strzelec
Katarzyna Dudek Kpn 78  
Marcelina Kendzierawska Ppn 80  
Paulina Zdunek Ppn 109 Najlepszy strzelec
  Razem   437 Miejsce I

Bursa Szkolna Nr 3

Drużyna II

Alicja Piłat Kpn 45  
Kamila  Kot Kpn 76  
Jan Klimczak Kpn 86  
Cezary Filipowicz Ppn 115 Najlepszy strzelec
Szymon Tarczyluk Ppn 83  
  Razem   405 Miejsce I

 

KOSZYKÓWKA – XVIII TURNIEJ SPORTOWY

REGULAMIN ROZGRYWEK KOSZYKÓWKI W RAMACH  XVIII TURNIEJU SPORTOWEGO BURS I INTERNATÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO  W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  1. Uczestnictwo:
    • Drużynę stanowią wychowankowie jednej placówki, zespół liczy do 12 zawodników.

    • Wychowawca, opiekun grupy zobowiązany jest udostępnić organizatorowi listę imienną drużyny potwierdzoną przez dyrektora (kierownika) placówki oraz dokument identyfikujący zawodnika ze zdjęciem(legitymacja szkolna, dowód osobisty).
    • W przypadku udowodnienia zaangażowania zawodnika nie mieszkającego w danej placówce, drużyna zostanie zdyskwalifikowana i odsunięta od dalszych rozgrywek.
  2. Przepisy gry:
    • Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZKosz.
    • Czas gry: 4 kwarty po 7 minut z przerwami:
    – 5 minutową między drugą a trzecią kwartą
    – 2 minutową między pierwszą a drugą oraz trzecią a czwartą kwartą.
    • Gra toczy się bez zatrzymywania czasu.
    • W razie remisu zarządza się kolejno 3 minutowe dogrywki, aż do wyniku rozstrzygającego
    • W meczu są odnotowywane przewinienia indywidualne i drużynowe:
    – Zawodnik, który popełnił pięć fauli osobistych, zostanie o tym
    poinformowany przez sędziego i musi natychmiast opuścić grę. Jego zmiana musi zostać dokonana w ciągu trzydziestu sekund.
    – Kary drużynowe są naliczane po przekroczeniu czwartego przewinienia w każdej kwarcie. Drużyna poszkodowana otrzymuje za każdy kolejny faul na niej dwa rzuty osobiste
    – Za agresywne i niesportowe zachowanie zawodnika, sędzia może go ukarać przewinieniem technicznym – zawodnik faulowany wykonuje trzy rzuty osobiste, piłka po ich wykonaniu pozostaje w posiadaniu drużyna poszkodowanej. Jedno przewinienie techniczne w meczu jednego zawodnika eliminują go z dalszej gry.
    • Mecze eliminacyjne rozgrywane będą w dwóch grupach A i B.
    • Z każdej grupy do półfinału awansują po dwie drużyny, które w rozgrywkach eliminacyjnych grając „każdy z każdym” uzyskają najwięcej punktów.
    • W półfinale grają ze sobą:
    – Zwycięzca grupy A (A–1) z drugą drużyną grupy B (B–2)
    – Zwycięzca grupy B (B–1) z drugą drużyną grupy A (A–2)                               
  3. Punktacja:
    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt
    O kolejności miejsc decyduje:
    • Większe liczba zdobytych punktów
    • Jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów :
    – Większa liczba zdobytych punktów między zainteresowanymi drużynami (bezpośredni mecz)
    – Korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi koszami w spotkaniach tych drużyn
    – Lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju
    – Większa liczba zdobytych koszy w całym turnieju
    O wszystkich sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.

 

Rozgrywki piłki siatkowej będą odbywać się w trzech salach gimnastycznych:

  • poniedziałki i czwartki w ZST-K przy ul. Zemborzyckiej 82 w godz. 20:00 – 21:30
  • wtorki w XXIII LO przy ul. Poniatowskiego 5 w godz. 18:00 – 19:30
  • środy w ZSS przy ul. Długosza 10A (sala B) w godz. 17:15 – 19:00

Koszykówka

DZIEWCZĘTA

GRUPA  A GRUPA  B
BS  3 BS  2
BS  6 BS  5

 

CHŁOPCY

GRUPA  A GRUPA  B
BS  5 BS  3
BS  7 BS  6

 

Harmonogram rozgrywek:

16.04.2018 r. poniedziałek (ZSTK)

20:00   BS 5 – BS 7    chłopcy    36 : 4

20:40   BS 3 – BS 6    chłopcy   38 : 19

17.04.2018 r. wtorek (XXIII LO)

18:00  BS 2 – BS 5 dziewczęta  14 : 25

18:40   BS2  – BS3  dziewczęta   19 : 20

19:20  BS 3 – BS 5 dziewczęta  9 : 18

I miejsce BS5

II miejsce BS3

III miejsce BS2

19.04.2018 r. czwartek (ZSTK)

Półfinały chłopców

20:00   A1 – B2 chłopcy    BS5 – BS6  20:0 walkower 

20:40   B1 – A2 chłopcy    BS3 – BS7   29 : 15

23.04.2018 r. poniedziałek (ZSTK)

Finały chłopców

20:00   mecz o III miejsce  BS7 – BS6  26:19

20:40   mecz o I miejsce    BS5 – BS3  16 : 17

I miejsce BS3

II miejsce BS5

III miejsce BS7

 

 

XVIII TURNIEJ SPORTOWY – KLASYFIKACJA GENERALNA

PIŁKA

HALOWA

SIATKÓWKA KOSZYKÓWKA TENIS STOŁOWY SZACHY STRZELECTWO PKT MIEJSCE
DZ CHŁ DZ CHŁ DZ CHŁ DZ CHŁ DZ CHŁ DZ CHŁ
Bursa Szkolna Nr 2  4  -  3 2 4 -  4  2 -  -  -  4 23
Bursa Szkolna Nr 3  5  3  5 6 5  6  6  3 6 4  6  6  61
Bursa Szkolna Nr 5  6  6  6  5  6 5  5 4  5  3  5  5 61
Bursa Szkolna Nr 6  3  4  2  3  - 3  -  6 -  5 -  - 26
Bursa Szkolna Nr 7  - 1  4 4  -  4  3  1 -  2  - - 19
Internat SOSW  -  5  -  -  - -  -  - -  -  - -  5

Internat

Pszczela Wola

 - 2  - -  - -  -  5  -  6  4 3 20

 

TENIS STOŁOWY – XVIII TURNIEJ SPORTOWY

REGULAMIN ROZGRYWEK TENISA STOŁOWEGO W RAMACH XVIII TURNIEJU SPORTOWEGO BURS I INTERNATÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  1. Uczestnictwo:
  • Drużynę stanowią wychowankowie jednej placówki, zespół liczy do 4  zawodników.
  • Wychowawca, opiekun grupy zobowiązany jest udostępnić organizatorowi listę imienną drużyny potwierdzoną przez dyrektora (kierownika) placówki oraz dokument identyfikujący zawodnika ze zdjęciem(legitymacja szkolna, dowód osobisty).
  • W przypadku udowodnienia zaangażowania zawodnika nie mieszkającego w danej placówce, drużyna zostanie zdyskwalifikowana i odsunięta od dalszych rozgrywek.
  1. Przepisy gry:
  • Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZTS
  • Każda drużyna dziewcząt i chłopców składa się z trzech zawodników podstawowych i jednego rezerwowego.
  • Podstawowy zawodnik może zostać zastąpiony rezerwowym wtedy rozgrywa wszystkie pojedynki, które pozostały do rozegrania w danym meczu.
  • Każdy pojedynek toczy się do wygraniadwóch setów przez jednego zawodnika, a każdy set do jedenastu punktów. 
  • Drużyna rozgrywa w danym meczu dziewięć pojedynków za każdy wygrany uzyskując po jednym punkcie.
  • Dopuszcza się do rozegrania meczu w przypadku gdy drużyny przystąpią do rozgrywek w niepełnych dwuosobowych składach. Drużyna traci wówczas ewentualne punkty, które zdobyłaby grając w komplecie.
  • W razie niestawienia się drużyny na mecz przyznawany jestwalkower 9:0.
  • Mecze eliminacyjne rozgrywane są w dwóch grupach A i B (dziewczęta i chłopcy) systemem „każdy z każdym”.
  • Do półfinałów awansują dwie drużyny z każdej grupy z największą ilością punktów:
  • Zwycięzca z grupy A gra z drużyną która zajęła drugie miejsce w grupie B.
  • Zwycięzca z grupy B gra z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupie A.
  • Opiekunowie drużyn zapewniają swoim zawodnikom sprzęt do rozgrywek do tenisa stołowego

Ponadto zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami tenisa stołowego prosi się opiekunów drużyn o nie ingerowanie  w przebieg poszczególnych pojedynków oraz nie komentowanie i nie podpowiadanie zawodnikom w trakcie meczów. Można to robić w przerwie miedzy setami oraz w przypadku wzięcia jednominutowej przerwy czasowej przez trenera, która przysługuje jednorazowo w trakcie każdego pojedynku.

O wszystkich sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.

 

Mecze eliminacyjne odbywać się będą w Bursie Szkolnej Nr 3 przy ul. Weteranów 3 w Lublinie.

Tenis stołowy – grupy turniejowe

 

TENIS   STOŁOWY  – CHŁOPCY

GRUPA  A GRUPA   B
BS  6 Internat Pszczela Wola
BS  7 BS  5
BS  3 BS 2

 

         TENIS  STOŁOWY  – DZIEWCZĘTA

GRUPA  A GRUPA  B
BS  3 BS  5
BS  7 BS  2

 

Harmonogram rozgrywek:

20.03.2018 r.    (wtorek)    

godz. 17:30         BS 5 – BS 2          dziewczęta   9 : 0 walkower

godz. 18:00         BS 3 – BS 7          dziewczęta  9 : 0

godz. 18:30         BS 6 – BS 7          chłopcy     8 : 1

godz. 19:00         BS 7 – BS 3          chłopcy   3 : 6  

godz. 19:30         BS 6 – BS 3          chłopcy   7 : 2

21.03.2018 r.    (środa)      

godz. 17:30         Internat Pszczela Wola – BS 5    chłopcy   5 : 4

godz. 18:00         Internat Pszczela Wola – BS 2    chłopcy   6 : 3

godz. 18:30         BS 5 – BS 2          chłopcy   7 : 2 

Półfinały i finały rozgrywek tenisa stołowego odbędą się 22.03.2018 r. (czwartek)

w LCKZ i U  przy ul. Magnoliowej 8 w Lublinie od godz. 16:30

Półfinały dziewcząt

BS3 – BS2  6 : 3

BS5 – BS7  5 : 4

mecz o III miejsce    BS2 – BS7   5 : 4

mecz o I miejsce  BS3 – BS5  5 : 4

Półfinały chłopcy

BS6 – BS5   7 : 2

Internat Pszczela Wola – BS3   6 : 3

mecz o III miejsce   BS5 – BS3  5 : 4

mecz o I miejsce   BS6 – PW  7 : 2

SIATKÓWKA – XVIII TURNIEJ SPORTOWY

                         REGULAMIN ROZGRYWEK PIŁKI SIATKOWEJ W RAMACH XVIII TURNIEJU SPORTOWEGO                                                 BURS I INTERNATÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO                                                                                         W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  1. Uczestnictwo:
  • Drużynę stanowią wychowankowie jednej placówki, zespół liczy do 12 zawodników.
  • Wychowawca, opiekun grupy zobowiązany jest udostępnić organizatorowi listę imienną drużyny potwierdzoną przez dyrektora (kierownika) placówki oraz dokument identyfikujący zawodnika ze zdjęciem(legitymacja szkolna, dowód osobisty).
  • W przypadku udowodnienia zaangażowania zawodnika nie mieszkającego w danej placówce, drużyna zostanie zdyskwalifikowana i odsunięta od dalszych rozgrywek.
  1. Przepisy gry:
  • Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPS.
  • Wysokość siatki:
  • Dziewczęta: 224 cm
  • Chłopcy: 243 cm
  • Spotkanie rozgrywa się do dwóch wygranych setów, w przypadku remisu trzeci set do 15 punktów.
  • Każdy zespół ma prawo w każdym secie maksymalnie do dwóch przerw na odpoczynek i sześciu zmian zawodników. Wszystkie przerwy na odpoczynek trwają po 30 sekund.
  • Zawodnik ustawienia początkowego może opuścić boisko tylko jeden raz w secie. Może także w tym samym secie powrócić na boisko, ale tylko na miejsce w ustawieniu, które zajmował przed opuszczeniem
  • Zawodnik rezerwowy może wejść na boisko tylko jeden raz w secie na miejsce zawodnika z ustawienia początkowego i może być zmieniony tylko przez tego samego zawodnika, którego zmienił.
  1. System rozgrywek
  • Mecze eliminacyjnedziewcząt i chłopców, będą rozgrywane w dwóch grupach A i B.
  • Zespoły w grupach grają systemem „ każdy z każdym”. Z każdej grupy do finału awansuje po dwie drużyny, które uzyskają najwięcej punktów.
  • W przypadku równej ilości punktów o awansie decyduje stosunek setów, a w dalszej kolejności wynik spotkania bezpośredniego pomiędzy tymi zespołami.
  • W półfinale zagrają ze sobą:
  • Zwycięzca grupyA ( A 1 ) z drugą drużyną grupy B ( B 2 )
  • Zwycięzca grupyB ( B 1 ) z drugą drużyną grupy A ( A 2 )
  1. Punktacja:

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.

Zespół, który bez uzasadnionych powodów nie stawi się na boisku w wyznaczonym terminie, przegrywa mecz walkowerem z wynikiem 0:3 w setach i 0:25 w każdym secie.

Zespół, który zdobył większą ilość punktów, zajmuje wyższe miejsce w tabeli rozgrywek. W przypadku uzyskania przez dwa lub więcej zespołów równej ilości punktów o kolejności miejsc w tabeli rozgrywek decydują kolejno:

  •  stosunek pomiędzy ogólną liczbą zdobytych i straconych setów we wszystkich rozegranych spotkaniach,
  • stosunek pomiędzy ogólną liczbą zdobytych i straconych małych punktów we wszystkich    rozegranych setach w spotkaniach,
  •  wynik bezpośredniego spotkania.

Za korzystniejszy uznawany jest zawsze ten ze stosunków, który jest liczbowo większy.

  1. Zachowanie uczestników zawodów
  • Uczestnicy muszą przyjmować decyzje sędziów w duchu sportowym, bez dyskusji.
  • W przypadku wątpliwości jedynie grający kapitan może zwrócić się do sędziego z prośbą o wyjaśnienie.
  • Za niewłaściwe zachowanie zawodnika uznaje się: gesty lub słowa pogardliwe, sprzeczne z dobrymi manierami lub zasadami moralnymi; zachowanie obraźliwe; agresję fizyczną lub groźby.
  • Zgodnie z oceną sędziego w zależności od stopnia przewinienia stosuje się i zapisuje w protokole zawodów następujące sankcje:
  • Upomnienie ustne – przyznanie punktu i zagrywki przeciwnikowi
  • Żółta kartka – wykluczenie zawodnika do końca seta, zawodnik musi być zmieniony regulaminowo oraz przyznanie punktu i zagrywki przeciwnikowi
  • Czerwona kartka – dyskwalifikacja z meczu i pozostałych spotkań w ramach turnieju piłki siatkowej oraz przyznanie punktu i zagrywki przeciwnikowi

Przystąpienie do rozgrywek piłki siatkowej jest jednoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu turnieju.

Grupy turniejowe:

PIŁKA  SIATKOWA  – DZIEWCZĘTA

GRUPA A GRUPA B
Bursa Szkolna Nr 3 Bursa Szkolna Nr 5
Bursa Szkolna Nr 6 Bursa Szkolna Nr 2
Bursa Szkolna Nr 7

PIŁKA  SIATKOWA  –  CHŁOPCY

GRUPA A GRUPA B
Bursa Szkolna Nr 3 Bursa Szkolna Nr 7
Bursa Szkolna Nr 5 Bursa Szkolna Nr 6
Bursa Szkolna Nr 2

 

DZIEWCZĘTA    GRUPA A

BS3 BS7 BS6 PUNKTY MIEJSCE
BS3  2 : 1  2 : 0  4 I
BS7 1 : 2  2 : 0  3 II
BS6  0 : 2  0 : 2  2 III

 

DZIEWCZĘTA     GRUPA B BS5 BS2 PUNKTY MIEJSCE
BS5 2 : 0  2  I
BS2     0 : 2  1 II

 

CHŁOPCY GRUPA A BS3 BS2 BS5 PUNKTY MIEJSCE
BS3  2 : 0 w 2 : 0  4  I
BS2 0 : 2 w    O : 2 1  III
BS5  0 : 2    2 : 0 3  II

 

CHŁOPCY GRUPA B BS7 BS6 PUNKTY MIEJSCE
BS7 O : 2  1 II
BS6      2 : 0  2 I

 

 

Rozgrywki piłki siatkowej będą odbywać się  w sali gimnastycznej ZST-K przy ul. Zemborzyckiej  82 w poniedziałki  i czwartki w godz. 20:00 – 21:30

Harmonogram rozgrywek:

Czwartek        11.01.2018 r.

godz. 20:00     BS 2 – BS 5 chłopcy  0 : 2

godz. 20:40     BS 6 – BS 7 chłopcy  2 : 0

Poniedziałek  15.01.2018 r.

godz. 20:00     BS 3 – BS 2 chłopcy 2 : 0 walkower

godz. 20:40     BS 6 – BS 7 dziewczęta  0 : 2

Czwartek        18.01.2018 r.

godz. 20:00     BS 3 – BS 6 dziewczęta  2 : 0

godz. 20:40     BS 3 – BS 5 chłopcy  2 : 0

Poniedziałek  22.01.2018 r.

godz. 20:00     BS 3 – BS 7 dziewczęta   2 : 1

godz. 20:40     BS 5 – BS 2 dziewczęta   2 : 0

Czwartek        15.02.2018 r.

PÓŁFINAŁ DZIEWCZĄT

godz. 20:00     A1 – B2       BS3 – BS2  2 : 0 walkower

godz. 20:40     B1 – A2       BS5 – BS7   2 : 0

Poniedziałek  19.02.2018 r.

PÓŁFINAŁ CHŁOPCÓW

godz. 20:00     A1 – B2          BS3  - BS7    2 : 0

godz. 20:40     B1 – A2       BS6BS5     0 : 2

Czwartek        22.02.2018 r.

FINAŁ DZIEWCZĄT

godz. 20:00     mecz o III miejsce   BS2 – BS7   O : 2

godz. 20:40     mecz o I miejsce      BS3 – BS5   O : 2

Poniedziałek  26.02.2018 r.

FINAŁ CHŁOPCÓW

godz. 20:00     mecz o III miejsce   BS7- BS6  2 : 1

godz. 20:40     mecz o I miejsce   BS3 – BS5  2 : 0

PIŁKA HALOWA – XVIII TURNIEJ SPORTOWY

REGULAMIN ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ W RAMACH XVIII TURNIEJU SPORTOWEGO                         BURS I INTERNATÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018.

  1. Uczestnictwo:
  • Drużynę stanowią wychowankowie jednej placówki, zespół liczy do 10 zawodników.
  • Wychowawca, opiekun grupy zobowiązany jest udostępnić organizatorowi przed każdym meczem imienną listę drużyny potwierdzoną przez dyrektora (kierownika) placówki oraz dokument identyfikujący zawodnika ze zdjęciem(legitymacja szkolna, dowód osobisty).
  • W przypadku udowodnienia zaangażowania do rozgrywek zawodnika nie mieszkającego w danej placówce, drużyna zostanie zdyskwalifikowana i odsunięta od dalszych rozgrywek.
  1. Przepisy gry:

Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z ułatwieniami:

  • Zespół składa się z czterech zawodników w polu + bramkarz.
  • Piłka -jest nisko odbijająca się, tzn. upuszczona z wysokości dwóch metrów odbija się na wysokość nie mniejszą niż 50 cm i nie wyżej niż 65 cm.
  • Czas gry: 2 połowy po 10 minut + 2 minuty przerwy.
  • Bramkarz może chwytać piłkę rękami tylko w polu bramkowym.
  • Gra bez „ spalonego ”
  • Zmiany hokejowe w strefie zmian( błędy będą karane jak w futsalu).
  • W sytuacji gdy:

- podczas „lotnej” zmiany zawodnik rezerwowy wejdzie na boisko zanim zmieniony zawodnik

całkiem opuści pole gry, to sędzia przerywa grę , udziela zawodnikowi wchodzącemu napomnienia (żółta kartka) a grę wznawia rzutem wolnym pośrednim z miejsca gdzie znajdowała się piłka w momencie przerwania gry.

- podczas „lotnej” zmiany zawodnik zmieniający wejdzie na boisko lub zawodnik zmieniany

zejdzie z boiska w miejscu poza „strefą zmian” to wówczas sędzia nie przerywa gry, lecz w

najbliższej przerwie udziela winnym zawodnikom napomnienia (żółta kartka)

  • Podczas całego spotkania można wymieniać dowolną ilość zawodników.
  • Bramkarz, po aucie bramkowym, wprowadza piłkę do gry ręką ( czas na wprowadzenie piłki do gry 3 sekundy)
  • Zakaz powrotnego podania do bramkarza w ręce
  • Zakaz gry wślizgiem (w zależności od miejsca rzut wolny bezpośredni lub rzut karny)
  • Jeżeli piłka opuści boisko przez linię boczną, wprowadzamy piłkę do gry nogą z linii lub z 25 cm spoza boiska ( nie z boiska)czas na wprowadzenie piłki do gry 3 sekundy
  • W sytuacji gdy: piłka zostanie wprowadzona do gry w sposób nieprawidłowy rzut z autu wykonuje zawodnik drużyny przeciwnej
  • Czas dla drużyny – trenerzy każdej drużyny są upoważnieni do zgłaszania chęci uzyskania przerwy trwającej 1 minutę; przerwa taka może być udzielona w każdej chwili z zastrzeżeniem, że drużyna ubiegająca się o nią jest w posiadaniu piłki (np. rzut wolny, rzut rożny lub wrzut z autu); kiedy przerwa jest przyznana, zawodnicy muszą pozostać na polu gry; jeżeli chcą oni uzyskać instrukcję od trenera, to ich przekazanie może odbyć się przy linii bocznej na wysokości ławek rezerwowych; osoba udzielająca instrukcji nie może wchodzić na boisko; drużyna, która nie wykorzystała przysługującej 1 minuty przerwy w grze w pierwszej połowie, jest uprawniona tylko do jednej przerwy podczas drugiej połowy w meczu.
  • Rozgrywki eliminacyjne toczą się w dwóch grupach: Gr. A i Gr. B. w przypadku małej liczby zgłoszonych drużyn organizator dopuszcza zastosowanie w fazie eliminacyjnej rozgrywek systemem każdy z każdym.
  • Spotkania eliminacyjne odbywają się systemem „ każdy z każdym”. Do fazy półfinałowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
  • W półfinale grają ze sobą:
  • Zwycięzca Gr. A z drugą drużyną Gr. B
  • Zwycięzca Gr. B z drugą drużyną Gr. A
  • Zwycięzcy tych spotkań grają w finale o pierwsze miejsce, pokonani rozegrają mecz o trzecie miejsce.
  1. Kary:
  • Żółta kartka – 1 minuta
  • Czerwona kartka – usunięcie z boiska do końca meczu, zespół gra 2 minuty w osłabieniu,  lub do utraty bramki
  • Zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę nie bierze udziału w kolejnym meczu
  • Druga czerwona kartka w turnieju – wykluczenie z turnieju
  • Za wybitnie agresywne , niesportowe zachowanie lub wulgarne odzywki – czerwona kartka i po decyzji komisji (organizator i sędziowie) – wykluczenie z turnieju
  1. Punktacja:

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 pkt., za remis 1pkt. Za przegraną 0 pkt. Nie zgłoszenie się na mecz oznacza walkower  0:3

O kolejności miejsc decyduje:

  • Większa liczba zdobytych punktów
  • Jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
  • Większa liczba zdobytych punktów między zainteresowanymi drużynami (bezpośredni mecz)
  • Korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn
  • Lepsza różnica bramek w całym turnieju
  • Większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju

W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu przeprowadza się dogrywkę 2 x 5 minut. Następnie rzuty karne strzelane najpierw po trzy, potem po razie do skutku.

O wszystkich sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.

Grupy turniejowe:

PIŁKA  NOŻNA – DZIEWCZĘTA

GRUPA  A GRUPA  B
BS  3 BS  5
BS  2 BS  6

PIŁKA  NOŻNA – CHŁOPCY                                                   

GRUPA  A GRUPA  B
BS  3 SOSW
PSZCZELA  WOLA BS  7
BS  6 BS  5

Wszystkie mecze będą odbywały się w Zespole Szkół Transportowo – Komunikacyjnym w Lublinie  przy ul. Zemborzyckiej 82.

CHŁOPCY GRUPA A BS3 PSZCZELA WOLA BS6 PUNKTY MIEJSCE
BS3  2 : 2  0 : 2  3 II
PSZCZELA WOLA 2 : 2     1 : 5  1 III
BS6  2 : 0    5: 1  6  I

 

CHŁOPCY  GRUPA B SOSW BS7 BS5 PUNKTY MIEJSCE
SOSW     3 : 1     2 : 1       6  I
BS7 1 : 3  0 : 7  0 III
BS5  1 : 2  7 : 0  3 II

 

DZIEWCZĘTA GRUPA A BS3 BS2 PUNKTY MIEJSCE
BS3 5 : 0  3  I
BS2 0 : 5  0 II

 

DZIEWCZĘTA GRUPA B BS5 BS6 PUNKTY MIEJSCE
BS5 9 : 1  3 I
BS6 1 : 9  0 II

Harmonogram rozgrywek:      

13.11.2017r.  PONIEDZIAŁEK

20:00   BS 3 – Pszczela Wola  2 : 2

20:40   BS 7 – SOSW      1 : 3

16.11.2017r. CZWARTEK

20:00   BS 6 – Pszczela Wola  5 : 1

20:40   SOSW – BS 5  2 : 1

20.11.2017r. PONIEDZIAŁEK

20:00   BS 3 – BS 2 dziewczęta  5 : 0

20:40   BS 3 – BS 6    0 : 2

23.11.2017r. CZWARTEK

20:00   BS 5 – BS 6 dziewczęta   9 : 1

20:40   BS 7 – BS5   0 : 7

27.11.2017r. PONIEDZIAŁEK

Półfinał dziewcząt

20:00   A1 – B2     BS3  – BS6   1 : 0

20:40   B1 – A2     BS5 – BS2  13 : 0

30.11.2017r. CZWARTEK

Półfinał chłopców

20:00   A1 – B2   BS6 – BS5     2 : 4

20:40   B1 – A2   SOSW – BS3   3 : 0

04.12.2017r. PONIEDZIAŁEK

Finał dziewcząt

20:00   mecz o III miejsce  BS6 – BS2  0 : 3 (walkower)

20:40   mecz o I miejsce     BS3 – BS5   8 : 3 

07.12.2017r. CZWARTEK

Finał chłopców

20:00   mecz o III miejsce  BS6 – BS3    3 : 2

20:40   mecz o I miejsce      BS5 – SOSW   2 : 1

 

 

Regulamin XVIII Turnieju Sportowego

XVIII Turniej Sportowy Burs i Internatów o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego

                             w roku szkolnym 2017/2018

Patronat:

Marszałek Województwa Lubelskiego

Patronat medialny:

Tygodnik „Nowy Tydzień”

Organizatorzy: Bursa Szkolna Nr 3 w Lublinie, UKS Bursa3

Wspierający:

Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie

Urząd Miasta Lublin Wydział Sportu i Turystyki – Program „Sportowa Szkoła”

Cele projektu:

  • Edukacja prozdrowotna
  • Rozwijanie zainteresowań sportowych
  • Zaspokajanie potrzeby aktywności fizycznej
  • Rozwijanie ducha sportowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play
  • Aktywne formy spędzania czasu wolnego
  • Integracja środowiska

Uczestnicy:

Turniej przeznaczony jest dla młodzieży zamieszkałej w placówkach opiekuńczo – wychowawczych województwa lubelskiego. Udział może dotyczyć tylko wybranych dyscyplin sportowych, jednak wystawienie drużyn we wszystkich konkurencjach zwiększa szanse zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Turniej przeznaczony jest w kategorii dziewcząt i chłopców w sześciu dyscyplinach sportowych:

  • Halowa piłka nożna
  • Piłka siatkowa
  • Koszykówka
  • Tenis stołowy
  • Szachy
  • sportowe ( z broni pneumatycznej)

Organizacja , zasady uczestnictwa ,podsumowanie turnieju:

  • Turniej przebiega według harmonogramu rozgrywek opracowanego przez organizatora. Regulaminy poszczególnych dyscyplin zostały opracowane w oparciu  o regulaminy zawodów Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.
  • Nadrzędną zasadą obowiązującą w turnieju jest zasada fair play. W przypadku zachowań agresywnych, wulgarnych, godzących w dobre imię sportowców, opiekunów, sędziów zawodnik bądź drużyna może zostać wykluczona z dalszych rozgrywek w danej dyscyplinie lub z udziału w turnieju. Decyzję o wykluczeniu podejmują sędzia główny w porozumieniu z organizatorem i jest ona przekazywana drogą  mailową.
  • Turniej punktowany jest według następujących zasad: w każdej konkurencji drużyna uzyskuje, za I miejsce – 6 , II miejsce – 5 pkt., III miejsce – 4 pkt.,  IV miejsce – 3 pkt., V miejsce – 2 pkt., VI miejsce – 1 pkt.; zdobyte punkty w poszczególnych konkurencjach sumuje się, a placówka która zdobędzie największą liczbę punktów, zostaje zwycięzcą Turnieju.
  • Mecze turniejowe zapisywane są w jednolitych protokołach i przekazywane organizatorowi.
  • W każdej dyscyplinie placówka może wystawić tylko jedną reprezentację  w kategoriach: dziewcząt i chłopców.
  • Do zawodów dopuszczani są wychowankowie zdrowi, biorący czynny udział w zajęciach wychowania fizycznego w szkole.
  • Przed każdym meczem opiekun drużyny zobowiązany jest do posiadania aktualnej listy zawodników biorących udział w danym dniu w rozgrywkach potwierdzonej przez dyrektora lub kierownika placówki.
  • Każdy zawodnik biorący udział w turnieju jest zobowiązany do posiadania dokumentu potwierdzającego jego tożsamość.
  • Opiekun drużyny ma prawo zgłosić przed meczem do organizatora lub sędziego wniosek o weryfikację listy zawodników.
  • Zawodników obowiązują stroje sportowe odpowiednie dla danej dyscypliny.
  • Organizator zastrzega sobie zmianę terminów rozgrywek w poszczególnych konkurencjach.
  • Komunikaty z zawodów sportowych będą publikowane na stronie organizatora: bursa3lublin.pl w zakładce UKS „Bursa 3”.
  • Za kibiców odpowiadają wychowawcy z danej placówki. Liczba opiekunów musi być dostosowana do ilości kibiców (1 opiekun na 15 osób).
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na obiektach sportowych.
  • Organizator zawodów nie ma obowiązku dostarczenia piłek na rozgrzewkę.
  • Istnieje możliwość wycofania drużyny z rozgrywek. Warunkiem jest powiadomienie organizatora o tym fakcie, co najmniej dwa tygodnie przed planowanymi zawodami. W przypadku nie dopełnienia tego warunku, wszystkie spotkania wycofanej drużyny traktuje się jako walkower dla przeciwnika.
  • Dla zwycięskich placówek oraz drużyn w poszczególnych konkurencjach przewidziane są nagrody.
  • Podsumowanie turnieju i rozdanie nagród odbędzie się w siedzibie organizatora turnieju lub w placówce wskazanej przez organizatora.
  • Fundatorem nagród jest Marszałek Województwa Lubelskiego, Pan Sławomir Sosnowski.

 

XVIII Turniej sportowy – losowanie grup

W   dniu   17.10.2017 w  obecności  zaproszonych   gości  p. Pawła   Kowalika – wychowawcy  Bursy   Szkolnej  Nr  6 , przedstawicieli   Samorządu   Bursy  Szkolnej  Nr  3 – Katarzyny  Dudek  i  Huberta   Litwiniuka   oraz  przedstawicieli  organizatorów  p. Dariusza   Winiarczyka  i  p. Lecha   Kowalczyka odbyło  się   losowanie  grup  rozgrywkowych  w   ramach  XVIII  Turnieju  Sportowego   Burs  i  Internatów.

W  wyniku   przeprowadzonego   losowania  wyłoniono  następujące   grupy   rozgrywkowe:

PIŁKA  NOŻNA – DZIEWCZĘTA

GRUPA  A GRUPA  B
BS  3 BS  5
BS  2 BS  6

PIŁKA  NOŻNA – CHŁOPCY

GRUPA  A GRUPA  B
BS  3 SOSW
PSZCZELA  WOLA BS  7
BS  6 BS  5

PIŁKA  SIATKOWA  – DZIEWCZĘTA

GRUPA A GRUPA B
Bursa Szkolna Nr 3 Bursa Szkolna Nr 5
Bursa Szkolna Nr 6 Bursa Szkolna Nr 2
Bursa Szkolna Nr 7

PIŁKA  SIATKOWA  –  CHŁOPCY

GRUPA A GRUPA B
Bursa Szkolna Nr 5 Bursa Szkolna Nr 7
Bursa Szkolna Nr 3 Bursa Szkolna Nr 6
Bursa Szkolna Nr 2

PIŁKA   KOSZYKOWA – DZIEWCZĘTA

ROZGRYWKI   SYSTEMEM  ,,KAŻDY  Z   KAŻDYM”  wg. Tabeli   Bergera na 3 zespoły.

ZGŁOSZONE ZESPOŁY : Bursa Szkolna Nr 6  , Bursa Szkolna Nr 5  , Bursa Szkolna Nr 3

 

PIŁKA   KOSZYKOWA – CHŁOPCY

GRUPA  A GRUPA  B
BS  5 BS  3
BS  7 BS  6

 

TENIS  STOŁOWY  –  DZIEWCZĘTA

GRUPA  A GRUPA   B
BS  3 BS  5
BS  7 BS  2

TENIS  STOŁOWY  – CHŁOPCY

GRUPA  A GRUPA  B
BS  6 PSZCZELA  WOLA
BS  7 BS 5
BS  3 BS  2

 

STRZELANIE – KOLEJNOŚĆ  STRZELANIA

  1. Bursa Szkolna Nr 7
  2. Bursa Szkolna Nr 5
  3. PSZCZELA WOLA
  4. Bursa Szkolna Nr 2
  5. Bursa Szkolna Nr 3

 

SZACHY – ZGŁOSZONE  ZESPOŁY

DZIEWCZĘTA

Bursa Szkolna Nr 3, PSZCZELA  WOLA, SOSW, Bursa Szkolna Nr 5

CHŁOPCY

Bursa Szkolna Nr 3, PSZCZELA  WOLA, SOSW, Bursa Szkolna Nr 5, Bursa Szkolna Nr 2, Bursa Szkolna Nr 7, Bursa Szkolna Nr 6

 

 

 

 

 

 

Program „Sportowa szkoła”

KORZYSTAMY Z PRORRAMU „SPORTOWA SZKOŁA”

W tym roku szkolnym po raz kolejny jesteśmy beneficjentami programu„Sportowa Szkoła”, który prowadzony jest przez Gminę Lublin.

Udział w programie umożliwia nam bezpłatny dostęp do obiektów sportowych, a co za tym idzie prowadzenie zajęć i rozgrywek sportowych, a przede wszystkim kolejnej edycji Turnieju Sportowego Burs i Internatów.

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia odbywać się będą w następujących salach gimnastycznych:

  • Wtorek – w godz. 18.00 – 19.30 – sala gimnastyczna   XXIII LO,
  1. Poniatowskiego 5
  • Środa – w godz. 17.00 – 19.00 – sala gimnastyczna B ZSS,
  1. Długosza 10

 

           SERDECZNIE ZAPRASZAMY

        UKS „Bursa3”