"Bursa 3"

Program „Sportowa szkoła”

KORZYSTAMY Z PRORRAMU „SPORTOWA SZKOŁA”

W tym roku szkolnym po raz kolejny jesteśmy beneficjentami programu„Sportowa Szkoła”, który prowadzony jest przez Gminę Lublin.

Udział w programie umożliwia nam bezpłatny dostęp do obiektów sportowych, a co za tym idzie prowadzenie zajęć i rozgrywek sportowych, a przede wszystkim kolejnej edycji Turnieju Sportowego Burs i Internatów.

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia odbywać się będą w następujących salach gimnastycznych:

XVII Turniej Sportowy – klasyfikacja generalna

Halowa piłka nożna Piłka siatkowa Koszykówka Szachy Strzelectwo Tenis stołowy pkt Miejsce

Strzelectwo sportowe

XVII Interdyscyplinarny Turniej Sportowy Burs i Internatów  o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego

• Koło Strzeleckie „Weteran”.

Zawody rozgrywane są w ramach XVII edycji Interdyscyplinarnego Turnieju Sportowego Burs i Internatów  o Puchar Marszałka Województwa  Lubelskiego

• Strzelanie, postawa stojąca.
  • Broń długa Kpn 15 FWB-300, kaliber 4,5 mm, odległość 10 m. 5 strzałów próbnych do 1 tarczy i 15 strzałów ocenianych do 3 tarcz  (po 5 strzałów do tarczy) w czasie             15 minut.
  • Broń krótka Ppn 15 HW-40, kaliber 4,5 mm, odległość 10 m. 5 strzałów próbnych do 1 tarczy i 15 strzałów ocenianych do 3 tarcz  (po 5 strzałów do tarczy) w czasie 15minut.
  • Czas każdej serii – 3 min., łączny czas strzelania – 12 min.
  • Broń i amunicję zapewnia organizator.
  • Do zawodów dopuszcza się broń własną wyłącznie typu Kpn FWB-300

lub Ppn HW-40, która powinna być przewożona zgodnie przepisami i zabezpieczona przez opiekuna drużyny.

Uczestnictwo:

• W zawodach biorą udział wychowankowie burs i internatów aktualnie zamieszkujący te placówki, zgłoszeni do zawodów listą potwierdzoną przez dyrektora lub kierownika placówki
  • Placówka może zgłosić dwie drużyny. Każda składa się z 5 zawodników. Dopuszcza się dowolny skład drużyn (w każdej może być dowolna liczba dziewcząt lub chłopców)
  • Wyniki drużyny pierwszej zostaną zaliczone do kategorii dziewcząt
  • Wyniki drużyny drugiej zostaną zaliczone do kategorii chłopców
  • Jeżeli placówka wystawia jedną drużynę to o przynależności do kategorii decyduje skład osobowy (większość dziewcząt lub chłopców)
  • Uwaga! Ci sami zawodnicy nie mogą występować w obydwu drużynach!
  • W zawodach biorą udział pięcioosobowe reprezentacje placówek, z których 3 osoby strzelają Kpn oraz 2 strzelają Ppn.

Klasyfikacja:

• Drużynowa – o wyniku zespołu decyduje suma punktacji poszczególnych zawodników strzelających z Kpn i Ppn (liczona do generalnej punktacji XVII Turnieju)
  • Indywidualna – prowadzona zarówno w kategorii: Kpn i Ppn

Inne postanowienia:

• Obowiązuje strój i obuwie sportowe.
  • Za dyscyplinę drużyny odpowiada opiekun.
  • W sytuacji równej ilości punktów, decyduje ilość „10” , w przypadku równej ilości „10” decyduje wynik ostatniej serii pięciostrzałowej, przedostatniej, pierwszej.
  • Do spraw nieomówionych w ww. regulaminie mają zastosowanie aktualne przepisy PZSS.

Szachy

XVII INTERDYSCYPLINARNY TURNIEJ SPORTOWY BURS I INTERNATÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Dyscyplinaszachy – turniej drużynowy

MiejsceBursa Szkolna Nr 3 w Lublinie, ul. Weteranów 3, Lublin

Czas15 maja 2017 r.  (poniedziałek)od godz. 16:30

System gryChłopcy i dziewczęta grają w dwóch oddzielnych grupach.

W przypadku udziału do 4 drużyn w grupie obowiązuje  system 2-kołowy.
5-6 drużyn w grupie – system 1-kołowy.
7 i więcej drużyn w grupie – system szwajcarski na dystansie 5 rund.

Tempo gry 15 minut na zawodnika na partię.

Obowiązują aktualne przepisy FIDE dla szachów szybkich (które zostaną przypomniane przed rozpoczęciem turnieju przez Sędziego Głównego).

UdziałDrużyna składa się z 3 zawodników/zawodniczek.

Drużyna zostanie dopuszczona do rozgrywek, jeśli będzie się składała minimum z 2 zawodników/ zawodniczek. W przypadku udziału jedynie 2 zawodników/ zawodniczek walkower można oddać jedynie na 3-ej szachownicy.

Ocena wyników:

O zajętych przez drużynę miejscach w ostatecznej klasyfikacji decydują w kolejności:

1. Duże punkty meczowe zdobyte przez drużynę (zwycięstwo: 2 pkt, remis: 1 pkt, porażka: 0 pkt)
  2. Małe punkty zdobyte przez poszczególnych zawodników (zwycięstwo: 1 pkt, remis: 0,5 pkt, porażka: 0 pkt)
  3. Wynik na 1-ej szachownicy
  4. Wynik na 2-ej szachownicy
  5. Wynik na 3-ej szachownicy

Sędzia Główny:

Krzysztof Góra – sędzia klasy państwowej

Tenis stołowy

REGULAMIN ROZGRYWEK TENISA STOŁOWEGO W RAMACH XVII INTERDYSCYPLINARNEGO TURNIEJU SPORTOWEGO BURS I INTERNATÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

1. Uczestnictwo:
  • Drużynę stanowią wychowankowie jednej placówki, zespół liczy do 4  zawodników.
  • Wychowawca, opiekun grupy zobowiązany jest udostępnić organizatorowi listę imienną drużyny potwierdzoną przez dyrektora (kierownika) placówki oraz dokument identyfikujący zawodnika ze zdjęciem(legitymacja szkolna, dowód osobisty).
  • W przypadku udowodnienia zaangażowania zawodnika nie mieszkającego w danej placówce, drużyna zostanie zdyskwalifikowana i odsunięta od dalszych rozgrywek.
  1. Przepisy gry:
  • Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZTS
  • Każda drużyna dziewcząt i chłopców składa się z trzech zawodników podstawowych i jednego rezerwowego.
  • Podstawowy zawodnik może zostać zastąpiony rezerwowym wtedy rozgrywa wszystkie pojedynki, które pozostały do rozegrania w danym meczu.
  • Każdy pojedynek toczy się do wygraniadwóch setów przez jednego zawodnika, a każdy set do jedenastu punktów.
  • Drużyna rozgrywa w danym meczu dziewięć pojedynków za każdy wygrany uzyskując po jednym punkcie.
  • Dopuszcza się do rozegrania meczu w przypadku gdy drużyny przystąpią do rozgrywek w niepełnych dwuosobowych składach. Drużyna traci wówczas ewentualne punkty, które zdobyłaby grając w komplecie.
  • W razie nie stawienia się drużyny na mecz przyznawany jestwalkower 9:0.
  • Mecze eliminacyjne rozgrywane są w dwóch grupach A i B (dziewczęta i chłopcy) systemem „każdy z każdym”.
  • Do półfinałów awansują dwie drużyny z każdej grupy z największą ilością punktów:
  • Zwycięzca z grupy A gra z drużyną która zajęła drugie miejsce w grupie B.
  • Zwycięzca z grupy B gra z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupie A.
  • Opiekunowie drużyn zapewniają swoim zawodnikom sprzęt do rozgrywek do tenisa stołowego

Ponadto zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami tenisa stołowego prosi się opiekunów drużyn o nie ingerowanie  w przebieg poszczególnych pojedynków oraz nie komentowanie i nie podpowiadanie zawodnikom w trakcie meczów. Można to robić w przerwie miedzy setami oraz w przypadku wzięcia jednominutowej przerwy czasowej przez trenera, która przysługuje jednorazowo w trakcie każdego pojedynku.

O wszystkich sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.

Mecze eliminacyjne odbywać się będą w Bursie Szkolnej Nr 3 przy ul. Weteranów 3.

godz. 18:30         BS 5 – PCEZ   8 : 1

Półfinały i finały rozgrywek tenisa stołowego  rozegrane zostaną w czwartek – 27.04.2017 r., w sali gimnastycznej LCKZiU  przy ul. Magnoliowej. Wszystkie drużyny dziewcząt i chłopców zgłaszają się na godz. 16.30

KOSZYKÓWKA

REGULAMIN ROZGRYWEK KOSZYKÓWKI W RAMACH XVII INTERDYSCYPLINARNEGO TURNIEJU SPORTOWEGO            BURS I INTERNATÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

• Drużynę stanowią wychowankowie jednej placówki, zespół liczy do 12 zawodników.
  2. Przepisy gry:
    • Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZKosz.
    • Czas gry: 4 kwarty po 7 minut z przerwami:
    – 5 minutową między drugą a trzecią kwartą
    – 2 minutową między pierwszą a drugą oraz trzecią a czwartą kwartą.
    • Gra toczy się bez zatrzymywania czasu.
    • W razie remisu zarządza się kolejno 3 minutowe dogrywki, aż do wyniku rozstrzygającego
    • W meczu są odnotowywane przewinienia indywidualne i drużynowe:
    – Zawodnik, który popełnił pięć fauli osobistych, zostanie o tym
    poinformowany przez sędziego i musi natychmiast opuścić grę. Jego zmiana musi zostać dokonana w ciągu trzydziestu sekund.
    – Kary drużynowe są naliczane po przekroczeniu czwartego przewinienia w każdej kwarcie. Drużyna poszkodowana otrzymuje za każdy kolejny faul na niej dwa rzuty osobiste
    – Za agresywne i niesportowe zachowanie zawodnika, sędzia może go ukarać przewinieniem technicznym – zawodnik faulowany wykonuje trzy rzuty osobiste, piłka po ich wykonaniu pozostaje w posiadaniu drużyna poszkodowanej. Jedno przewinienie techniczne w meczu jednego zawodnika eliminują go z dalszej gry.
    • Mecze eliminacyjne chłopców rozgrywane będą w dwóch grupach A i B.
    • Z każdej grupy do półfinału awansują po dwie drużyny, które w rozgrywkach eliminacyjnych grając „każdy z każdym” uzyskają najwięcej punktów.
    • W półfinale grają ze sobą:
    – Zwycięzca grupy B (A–1) z drugą drużyną grupy A (B–2)
    – Zwycięzca grupy A (A–2) z drugą drużyną grupy B (B–1) • Rozgrywki dziewcząt ze względu na małą liczbę zgłoszonych drużyn odbywać się będą systemem „każdy z każdym”
  3. Punktacja:
    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt
    O kolejności miejsc decyduje:
    • Większe liczba zdobytych punktów
    • Jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów :
    – Większa liczba zdobytych punktów między zainteresowanymi drużynami (bezpośredni mecz)
    – Korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi koszami w spotkaniach tych drużyn

PIŁKA SIATKOWA

REGULAMIN ROZGRYWEK PIŁKI SIATKOWEJ W RAMACH XVII INTERDYSCYPLINARNEGO TURNIEJU SPORTOWEGO BURS I INTERNATÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

• Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPS.
  • Wysokość siatki:
  • Dziewczęta: 224 cm
  • Chłopcy: 243 cm
  • Spotkanie rozgrywa się do dwóch wygranych setów, w przypadku remisu trzeci set do 15 punktów.
  • Każdy zespół ma prawo w każdym secie maksymalnie do dwóch przerw na odpoczynek i sześciu zmian zawodników. Wszystkie przerwy na odpoczynek trwają po 30 sekund.
  • Zawodnik ustawienia początkowego może opuścić boisko tylko jeden raz w secie. Może także w tym samym secie powrócić na boisko, ale tylko na miejsce w ustawieniu, które zajmował przed opuszczeniem
  • Zawodnik rezerwowy może wejść na boisko tylko jeden raz w secie na miejsce zawodnika z ustawienia początkowego i może być zmieniony tylko przez tego samego zawodnika, którego zmienił.
  1. System rozgrywek
  • Mecze eliminacyjnedziewcząt i chłopców, będą rozgrywane w dwóch grupach A i B.
  • Zespoły w grupach grają systemem „ każdy z każdym”. Z każdej grupy do finału awansuje po dwie drużyny, które uzyskają najwięcej punktów.
  • W przypadku równej ilości punktów o awansie decyduje stosunek setów, a w dalszej kolejności wynik spotkania bezpośredniego pomiędzy tymi zespołami.
  • W półfinale zagrają ze sobą:
  • Zwycięzca grupyA ( A 1 ) z drugą drużyną grupy B ( B 2 )
  • Zwycięzca grupyB ( B 1 ) z drugą drużyną grupy A ( A 2 )
  1. Punktacja:

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.

Zespół, który bez uzasadnionych powodów nie stawi się na boisku w wyznaczonym terminie, przegrywa mecz walkowerem z wynikiem 0:2 w setach i 0:25 w każdym secie.

Zespół, który zdobył większą ilość punktów, zajmuje wyższe miejsce w tabeli rozgrywek. W przypadku uzyskania przez dwa lub więcej zespołów równej ilości punktów o kolejności miejsc w tabeli rozgrywek decydują kolejno:

•  stosunek pomiędzy ogólną liczbą zdobytych i straconych setów we wszystkich rozegranych spotkaniach,
  • stosunek pomiędzy ogólną liczbą zdobytych i straconych małych punktów we wszystkich    rozegranych setach w spotkaniach,
  •  wynik bezpośredniego spotkania.

Za korzystniejszy uznawany jest zawsze ten ze stosunków, który jest liczbowo większy.

1. Zachowanie uczestników zawodów
  • Uczestnicy muszą przyjmować decyzje sędziów w duchu sportowym, bez dyskusji.
  • W przypadku wątpliwości jedynie grający kapitan może zwrócić się do sędziego z prośbą          o wyjaśnienie.
  • Za niewłaściwe zachowanie zawodnika uznaje się: gesty lub słowa pogardliwe, sprzeczne z dobrymi manierami lub zasadami moralnymi; zachowanie obraźliwe; agresję fizyczną lub groźby.
  • Zgodnie z oceną sędziego w zależności od stopnia przewinienia stosuje się i zapisuje w protokole zawodów następujące sankcje:
  • Upomnienie ustne – przyznanie punktu i zagrywki przeciwnikowi
  • Żółta kartka – wykluczenie zawodnika do końca seta, zawodnik musi być zmieniony regulaminowo oraz przyznanie punktu i zagrywki przeciwnikowi
  • Czerwona kartka – dyskwalifikacja z meczu i pozostałych spotkań w ramach turnieju piłki siatkowej oraz przyznanie punktu i zagrywki przeciwnikowi

Przystąpienie do rozgrywek piłki siatkowej jest jednoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu turnieju.