Strona Bursy Szkolnej Nr 3 w Lublinie

Samorząd bursy

Samorząd Bursy Szkolnej Nr 3 to grupa młodych, ambitnych i pomysłowych ludzi, którzy chętnie angażują się w akcje i przedsięwzięcia organizowane na terenie placówki.

Do ich zadań głównie należy reprezentowanie młodzieży, ich spraw, idei oraz problemów, tak by móc w jak najlepszym stopniu tworzyć klimat sprzyjający wzajemnemu funkcjonowaniu i nauce. Ponadto struktura taka pomaga tworzyć odpowiednie warunki do kształtowania samorządności, samodzielności i odpowiedzialności u młodych ludzi, tak by mieli poczucie, że mają wpływ na sprawy, które dotyczą ich codziennego życia w bursie.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 miała miejsce reorganizacja składu samorządu bursy. Dnia 6 października 2016 roku odbyły się wybory do Samorządu Mieszkańca Bursy. W głosowaniu wzięło udział 188 osób. Każdy głosujący mógł oddać maksymalnie pięć głosów na wychowanków i jeden głos na wychowawcę. W skład Samorządu zostali wybrani:

Adrian Bartoś

Sebastian Kłudka

Marcelina Kendzierawska

Michał Podolak

Małgorzata Skindzier

Dodatkowo Samorząd Bursy Szkolnej Nr 3 wspiera Magdalena Drozd, która była Przewodniczącą w poprzednim roku szkolnym. Praca samorządu jest również wspierana przez przedstawicieli  poszczególnych sektorów:

  • Monika Czapla, Aleksandra Danielewicz
  • Katarzyna Petryszak
  • Łukasz Nowak, Tomasz Mazurek

Opiekunem Samorządu Bursy Szkolnej Nr 3 w Lublinie został wybrany wychowawca Waldemar Bajdak.

 

DSC_0364